O projektu "Social Impact Vouchers"

Projekt "Social Impact Vouchers (SIV)" je zaměřený na zavádění voucherů/poukázek na podporu vzniku pracovních míst, zaměstnávání znevýhodněných osob na trhu práce 
a rozvoje podnikání. 

Inovativní systém voucherů/poukázek má významný sociální dopad pro integraci nezaměstnaných na otevřený trh práce. Systém voucherů/poukázek velmi jednoduchým způsobem propojuje společnosti hledající zaměstnance a znevýhodněné osoby hledající zaměstnání. 

Bezplatné a jednoduché vouchery/poukázky na zaměstnání umožňují zaměstnavatelům a zájemcům a uchazečům o zaměstnání vzájemné poznávání se a testování po dobu 3 - 12 měsíců s cílem trvalého zaměstnání.

Námi uplatňovaný přístup voucherů/poukázek je také zaměřen na podporu sebe-zaměstnávání formou rozvoje vlastního podnikání. Vouchery/poukázky tak umožňují testovat si své podnikání prostřednictvím metody BEC - Podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev.

Vouchery/poukázky SIV jsou tedy další novou příležitostí k testování podnikání, přijímání nových a motivovaných zaměstnanců, kteří mají problém se uplatnit na trhu práce.

Vouchery/poukázky budou financovány z Fondu sociálního dopadu (SIF - Social Impact Fund), který vznikne v rámci projektu SIV a bude určen na trvale udržitelné zajištění financování systému, a to prostřednictvím soukromého kapitálu, crowdfundingu a veřejných financí.

11 partnerů v osmi zemích střední Evropy společně testují tento inovativní projekt. Ve své spolupráci těží z inovací a speciálních znalostí a zkušeností jednotlivých zemí podporujících integraci znevýhodněných osob.   


Chcete získat více informací?